Yarışmalar

Home / Yarışmalar

ADALAR KISA FİLM YARIŞMASI 

Adalar Kısa Film Yarışması, Adalar Kültür Derneği ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema Televizyon Merkezi’nin işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. 2004 yılında başlayan yarışmalar her sene yılbaşında ilan ediliyor ve 31 Temmuz’da sona eriyor. Ağustos ayı içinde Büyükada’da ödül töreni yapılıyor.

Yarışmanın üç ana hedefi var:

1-     Amatörleri, sinema meraklılarını, öğrencileri film çekmeye teşvik etmek.

2-     Adalar’da film çekilmesini sağlamak.

3-     Adalar’la ilgili film arşivi oluşturmak.

Yarışma sadece amatörlere açık ve İstanbul Adaları’nda çekilmiş filmler kurmaca, belgesel veya animasyon olabiliyor. Kurmaca filmlerde, konunun Adalar’da geçmesi yeterli. Artık gelenekleşen Adalar Kısa Film Yarışması, Adalar’ın kültür hayatında yerini aldı ve merakla beklenir oldu. Ödül törenleri; seçkin davetlileri, sinema dünyasının tanınmış isimlerinin katılımı, film gösterimleri ve müzik programlarıyla renkli görüntülere sahne oluyor ve ödül alan filmlerin daha sonra başka yarışmalarda da dereceye girdikleri görülüyor.

ADALAR FOTOĞRAF YARIŞMASI

Adalar Kültür Derneği tarafından 2001 yılından bu yana düzenlenen Adalar Fotoğraf Yarışması, her sene daha ilgi çekici hale geliyor. Yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından destek görüyor. Her sene Adalarla ilgili farklı konularda yapılan yarışmalarda dereceye giren fotoğraflar hem o yılın almanağında yer alıyor, hem de Büyükada’da sergileniyor.

image
https://www.buyukada.org/wp-content/themes/solidbox/
https://www.buyukada.org/
#7dc771
style1
scroll
Loading posts...
/home/runcloud/webapps/buyukadaorg-clone/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
off
off
Enter your email here
off
off