Kültür-Sanat Çalışmaları

Home / Kültür-Sanat Çalışmaları
3.jpg

Tiyatro Gösterisi

Sebastien Curiel tarafından her pazar günü müzik ve tiyatro dersleri neticesinde adalı çocuklar ilk gösterilerini 16 Ocak Çarşamba günü saat 13.30’da Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu’nda yaptılar. Tiyatro gösterisinden önce Swetlana Stratan, Alkım Türkmenoğlu, Dora Türkmenoğlu tarafından mini bir konser verildi. Konserin hemen ardından kostümleri Gülgün Özyiğit tarafından hazırlanan tiyatro gösterisine geçildi. Chopin’in hayatını canladıran çocuklar gösteriyi izlemeye gelen arkadaşları, öğretmenleri ve adalılardan büyük alkış aldılar. Fotoğraflar: Atahan Özkanlı
3.jpg

Şiir Akşamı 14.02.2019

Adalar Kaymakamlığı öncülüğünde Adalar Halk Eğitim Müdürlüğü,Adalar Kültür Derneği ve Adalar Türkiye Gençlik Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği “Şiir Vapuru Büyükada’ya Demir Attı” isimli organizasyon 14 Şubat Perşembe akşamı Büyükada'da gerçekleştirildi. Fotoğraflar: Atahan Özkanlı
3.jpg

Büyükada Koşusu 10 Mart 2019

Adalar Kültür Derneği tarafından Adalar Kaymakalığı ile işbirliği yapılarak düzenlenen Büyükada Koşusu renkli görüntülere sahne oldu. 10 Mart sabahı erken saatlerde Çınar Meydanı'nı dolduran koşucular önce göğüs numaralarını ve takip çiplerini aldılar sonra ısınma hareketleri yaptılar. Saat 10.30 başlayan ve Küçüktur, Büyüktur ve iki Büyüktur olarak üç kategoride yapılan yarışa 997 koşucu katıldı. Koşucular ayrıca yaşlarına göre dört sınıfa ve kadın-erkek olarak ikiye ayrıldılar ve bu sınıflamalara göre ödüllerini aldılar. Başta Türkiye Atletizm Federasyonu olmak üzere, koşunun düzenlenmesinde desteğini her zaman arkamızda hissettiğimiz Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan 'a, güvenlik tedbirlerini alan başta Adalar İlçe Emniyet Müdürü Murat Bingöl olmak üzere bütün Adalar Emniyet Müdürlüğü mensuplarına, yarışın gerçekleşmesinde büyük emeği olan uygulama ortağımız Bro'event'e, yarışma günü alanda ikram yapan firmalara,ödüllere katkıda bulunan kuruluşlara, çeşitli şekillerde destek veren İSKİ, Istanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar Belediyesi , 112 Acil Servis'e, Faytoncular Odası'na ve son olarak yarışa ilgi gösteren koşuculara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
3.jpg

Bahçe Sineması- Neşeli Günler 16.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 16 Ağustos Cuma günü saat 21.30'da Adalar Kültür Derneği'nde Neşeli Günler isimli film gösterildi.
1.jpg

Konser- Rahşan Taştakne 03-09 Ağustos

03 Ağustos Cumartesi akşamı Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı'nda Rahşan Taştekne sahne aldı
3.jpg

Adalar Gençlik Tiyatrosu 7 Mayıs 2019

ADALAR GENÇLİK TİYATROSU BU DÖNEMİN SON OYUNUNU CANLANDIRDI. Geçtiğimiz sonbaharda Adalar Kültür Derneği bünyesinde çalışmalarına başlayan Adalı öğrencilerden oluşan topluluk bu yılın ikinci gösterisini 7 Mayıs Salı Günü saat 13.30 ‘da Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu’nda “Kırmızı Papuçlar” isimli oyunu sergilediler. Pazar günleri Gülgün Özyiğit ve Sebastien Curiel tarafından gönüllü olarak çalıştırılan çocuklar öğretmenleri, arkadaşları ve velileri tarafından büyük alkış aldı. Oyunda rol alan öğrencilar: Dora Türkmenoğlu (Karen), Mete Bayram(Nels), Tunahan Şener(Jemmo), Dilan Çelik (Elvira), Alkım Türkmenoğlu(B. Snow), Yağmur Özdemir (Mirabelle), Ece Defne Sağlıkoğlu(Becky), Oğuzhan Daldaban (Arthur), Nisanur Alaca (Valerie), İlya Ada Can (Odelia), Gökçen Daldaban (Oscar). Haber Ve Fotoğraflar: Atahan Özkanlı
Yoga Dersleri.jpg

Yoga Dersleri Başlıyor

11 Haziran' dan itibaren salı günleri günde iki ders olarak Başlangıç seviyesindekiler için saat 10.00-11.30 arası Orta seviyeler için 17.30-19.00 arası Yoga Eğitmeni Gülfiye Özcan tarafından verilecek olan derslere katılmak için Adalar Kültür Derneği' ne müracaat edebilirsiniz. Her iki seviyedeki derslerin içerikleri: Vinyasa Yoga (Başlangıç) Nefes ile hareketin bütünleşmesini amaçlar. Başlangıç seviyesinde tüm vücudu esnetir ve çalıştırır. Boyun ve omurga eklemlerinin güçlenmesine odaklanır. Zihni sakinleştirir. Hiç yoga yapmamış kişiler için uygundur. Vinyasa Yoga (Orta Seviye) Nefes ile hareketin bütünleşmesini amaçlar. Orta seviye dersler tüm vücudu güçlendirir ve esnetir. Kol, karın ve bacak kaslarının güçlenmesine odaklanır. Nefes kapasitesini arttırır ve zihni sakinleştirir. Daha önce yoga yapmış kişiler için uygundur. Dersler nefes teknikleri (pranayama), güneşe selam (Surya Namaskara) ve duruşlar (asanalar) vb bölümlerden oluşur. Müracaat: 0216 382 73 78 Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı No:86
3.jpg

Ada'nın Kedileri Çini Workshop

"Ada'nın Kedileri" temalı çini workshop etkinliği 19 Mayıs Pazar günü Adalar Kültür Derneği'nin bahçesinde gerçekleştirildi. Faruk Kırlı ve öğrencilerinin çini sergisini cuma akşamına kadar ziyaret edebilirsiniz.
Adalar Kültür Derneği'nde Yoga Dersleri Başladı

Yoga Dersleri

Adalar Kültür Derneği'nde 11 Haziran itibariyle Gülfiye Özcan eğitmenliğinde yoga çalışmaları başladı. Her salı saat 10.00 ve 17.00'de başlayacak olan derslere sizler de katılabilirsiniz.
3.jpg

Bahçe Sineması- Sevgili Öğretmenim 21.06.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür - Sanat Festivali'nde geçtiğimiz Cuma günü "Bahçe Sineması" film gösterimleri başladı. Bu yılın ilk filmi "Sevgili Öğretmenim -To Sir With Love" oldu.
Gitar Dersleri.jpg

Gitar Dersleri

Sebastien Curiel'in ögrencisi Svetlana Stratan yaz boyunca Adalar Kültür Derneği Bahçesinde pazar günleri 11.00-12.00 saatleri arasında 07-12 yaş grubuna yönelik gitar dersleri verecektir. Katılmak isteyenler Adalar Kültür Derneği'ne başvurabilirler. Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı No:86 Büyükada
3.jpg

ADALAR KÜLTÜR DERNEĞİ'NDE RESİM DERSLERİ BAŞLADI.

ADALAR KÜLTÜR DERNEĞİ'NDE RESİM DERSLERİ BAŞLADI. 27 Haziran'dan itibaren Gülhan tarafından verilecek dersler her perşembe çocuklar için 11.00- 13.00 Yetişkinler için 15.00- 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Katılmak isteyenler 0532 305 65 95 No'lu telefondan Gülhan Hanım ile görüşebilirler.
1.jpg

Bahçe Sineması- Modern Zamanlar 28.06.2019

28 Haziran Cuma akşamı Bahçe Sineması'nda Modern Zamanlar isimli film gösterildi
1.jpg

Svetlana Stratan'la Gitar Dersleri

Sebastien Curiel'in ögrencisi Svetlana Stratan yaz boyunca Adalar Kültür Derneği Bahçesinde pazar günleri 11.00-12.00 saatleri arasında 07-12 yaş grubuna yönelik gitar dersleri verecektir. Katılmak isteyenler Adalar Kültür Derneği'ne başvurabilirler. Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı No:86 Büyükada
1.jpg

Bahçe Sineması- Kızıl Ölümün Maskesi

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür-Sanat Festivali'nde "Kızıl Ölümün Maskesi" isimli filmlerdi. Gösterimlerden önce her zamanki gibi Hüsnü Çoruk tarafından filmlerle ilgili bilgiler verildi.
3.jpg

Bahçe Sineması- Karanlığa Kadar Bekle

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür-Sanat Festivali'nde "Karanlığa Kadar Bekle" isimli filmlerdi. Gösterimlerden önce her zamanki gibi Hüsnü Çoruk tarafından filmlerle ilgili bilgiler verildi.
IMG_8320.jpg

Söylesi- Tevfik Savaş Yalın '' Bizans İmparatorluğu Tarihi

Adalar Kültür Derneği'nde "Çarşamba Sohbetleri" Tevfik Savaş Yalın'ın Bizans İmparatorluğu Tarihi konulu sunumu ile başladı. Yalın, imparatorluğun kuruluşundan, İstanbul'un fethine kadar geçen süreci, imparatorluğun içindeki taht kavgalarına, savaşlara, isyanlara ilginç tarihî olaylara geniş bir perspektifle bakarak Bizans'ı anlattı.
IMG_8369.jpg

Müzikli Bahçe- Dede Efendi Besteleri

Adalar Kültür Derneği'nde "Müzikli Bahçe" programları Perşembe günü "Hammamizade İsmail Dede Efendi" konulu bir mini konserle başladı. Dede Efendi'nin hayatı hakkında bilgiler verilen programda değerli bestekârımızın sevilen eserlerinden örnekler sunuldu. Konserde Altan Çakmak (Ud), Necati Hakoğlu (Keman), Engin Nalçacı (Keman), Tülin Oray, Tülây Kahraman, Tijen Girgin, Tuğrul Özdemir ve Yusuf Ziya İğdebeli tarafından ondört eser icrâ edildi.
3.jpg

Bahçe Sineması- Finzi Contini'lerin Bahçesi

Adalar Kültür Derneği'nde 12 Temmuz Cuma akşamı "Bahçe Sineması"nde Finzi Contini'lerin Bahçesi isimli film gösterildi.
3.jpg

Film Gösterimi- Denizlerimizin Hukukçu Kaptanı Gündüz Aybay

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür - Sanat Festivali kapsamında 18 Temmuz Perşembe akşamı "Denizlerimizin Hukukçu Kaptanı Gündüz Aybay, Türk Boğazlarına Adanmış Bir Ömür" isimli belgesel gösterildi. Gösterime merhum Gündüz Aybay'ın eşi Meral Aybay, filmin yönetmeni Atom Şaşkal, röportajları yapan Elif Aydoğdu da katıldılar ve soruları cevapladılar.
3.jpg

Bahçe Sineması- Dr. Jivago

Adalar Kültür Derneği'nde "Bahçe Sineması"nda Cuma akşamı Dr.Jivago isimli film gösterildi.
3.jpg

Söyleşi- Akif Poroy ''Anadolu'nun Sahibi Ön Türkler

Adalar Kültür Derneği'nde "Çarşamba Sohbetleri"nde Dr.Akif Poroy Ön-Türkler başlıklı bir sunum yaptı.
2.jpg

Mozaik Takı Yapımı

24 Temmuz Çarşamba günü Adalar Kültür Derneği'nde Ferhat İpek tarafından Antik Mozaik Takı Yapımı etkinliği yapıldı.
3.jpg

Söyleşi- Faruk Kırlı''Çini Sanatı'' 24.07.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 24 Temmuz Çarşamba günü Mimar- Çini Sanatçısı Faruk Kırlı tarafından Selçuklu Mimarisinde Çini Sanatı hakkında bilgi verildi.
3.jpg

Müzikli Bahçe- Münir Nurettin Selçuk

Adalar Kültür Derneği'nde "Müzikli Bahçe" programlarında bu hafta "Münir Nurettin Selçuk" konulu bir mini konser yapıldı.. Münir Nurettin Selçuk' un hayatı hakkında bilgiler verilen programda değerli bestekârımızın sevilen eserlerinden örnekler sunuldu
3.jpg

Konser- Hüner Coşkuner 27.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür - Sanat Festivali" içinde yer alan "Büyükada Yaz Konserleri" 27 Temmuz Cumartesi akşamı Hüner Coşkuner Konseri" ile başladı. Adalılar programa büyük ilgi gösterdiler. Coşkuner seyircilerin isteklerini de karşılayarak Türk Mûsikisi'nin en güzel örneklerinden oluşan bir konser verdi.
3.jpg

Konser Adalar Çocuk Ve Müzik Dans Topluluğu

28 Temmuz Pazar günü Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı'nda Adalar Çocuk Müzik Ve Dans Topluluğu Konseri yapıldı.
3.jpg

Söyleşi- Nuran Say ''Türk Kültürü'nde Halı Ve Kilimin Önemi''

30 Temmuz Salı günü saat 21.00'da Adalar Kültür Derneği Bahçesinde Dr. Ögretim Üyesi Nuran Say tarafından Türk Kültürü'nde Halı Ve Kilimin Önemi hakkında bir söyleşi gerçekleşti.
1.jpg

Söyleşi- Çizgi Romanımızda Tarihi Kahramanlar 31.07.2019

31 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00'da Adalar Kültür Derneği Bahçesi'nde Hüsnü Çoruk tarafından Çizgi Romanımızda Tarihi Kahramanlar hakkında keyifli bir sohbet gerçekleşti.
3.jpg

Bahçe Sineması- Komşunun Tavuğu

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür - Sanat Festivali kapsamında 01 Ağustos Perşembe günü saat 21.00'da Komşunun Tavuğu adlı film gösterildi.
3.jpg

Çini Workshop

31 Temmuz Çarşamba günü Adalar Kültür Derneği'nde çini workshop çalışmaları yapıldı.
3.jpg

Konser- "Murat Koban Projekt" 04.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür , Sanat Festivali'nde 4 Ağustos Pazar akşamı "Murat Koban Projekt" sahne aldı.
3.jpg

Klasık Keman Dinletisi 06.08.2019

06 Ağustos Salı günü saat 21.00'da Adalar Kültür Derneği Bahçesinde Muhammed Jan Turdiev'in Öğrencileri tarafından Klasik Keman Dinletisi yapıldı.
1.jpg

Bahçe Sineması- Tosun Paşa 14.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 14 Ağustos Çarşamba akşamı Tosun Paşa isimli film gösterildi.
3.jpg

Söyleşi- Yaşar Özürküt 07.08.2019

Adalar Kültür Derneği Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 07 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21.00'da Adalar Kültür Derneği Bahçesi'nde Yaşar ÖZÜRKÜT tarafından bir söyleşi gerçekleşti.
3.jpg

Müzikli Bahçe- Saadettin Kaynak

Adalar Kültür Derneği'nde "Müzikli Bahçe" programlarında bu hafta "Saadettin Kaynak" konulu bir mini konser yapıldı.. Saadettin Kaynak' ın hayatı hakkında bilgiler verilen programda değerli bestekârımızın sevilen eserlerinden örnekler sunuldu
3.jpg

Bahçe Sineması- L' Homme Orchestre 09.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür - Sanat Festivali kapsamında 09 Ağustos Cuma günü saat 21.00'da L' Homme Orchestre adlı film gösterildi
3.jpg

Konser- Güzin Değişmez 10.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali Büyükada Yaz Konserleri bölümünde 10 Ağustos Cumartesi günü Güzin Değişmez sahne aldı
3.jpg

Konser- Klasik Batı Müziği 11.08.2019

11 Ağustos Pazar akşamı Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı'nda Klasik Batı Müziği konseri gerçekleştirildi
3.jpg

Bahçe Sineması-Hürkuş Sunan: Melis Zararsız 13.08.2019

Adalar Kültür Derneği'nin bahçesinde yıllardır devam eden film gösterimlerine dört adet film seçkisiyle Melis Zararsız da katıldı. Melis hanımın yönetiminde dört hafta boyunca yeni Türk filmleri izleyecek, oyuncularla, yönetmenlerle söyleşeceğiz. Ilk olarak 13 Ağustos 2019 Salı akşamı saat 20:30'da 2018 yapımı Hürkuş'u izledik. Gösteri sonrası filmin yönetmeni Kudret Sabancı, sinema içerik editörü Melis Zararsız moderatörlüğünde izleyicilerin sorularını yanıtladı. Adalar Kültür Derneği Bahçesinde haftaya salı saat 20.30'da "Aşık" adlı film gösterilecektir
3.jpg

Bahçe Sineması- Aşık

20 Ağustos Salı günü Aşık Filminin Yönetmeni Bilal Babaoğlu ve Filmin Başrol Oyuncusu Emirhan Kartal'la filmi izledikten sonra Sinema Içerik Editörü Melis Zararsız moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleşti. Ardından Filmde Aşık Veysel Şatıroğlu’nu canlandıran oyuncu/şarkıcı Emirhan Kartal birkaç türkü ile geceyi noktaladı. 27 Ağustos Salı akşamı saat 20.30'da Kedi Belgeseli gösterilecektir. O Anları izlemek İçin Youtube Kanalımıza Göz Atabilirsiniz. https://m.youtube.com/playlist…
3.jpg

Söyleşi- Musa Albukrek 21.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 21 Ağustos Çarşamba günü saat 21.00'da Musa Albukrek tarafından İnsan Yaşamında Hobinin Önemi Ve Değeri hakkında bilgi verildi.
3.jpg

Kınalıada Yaz Konseri- Coşkun Sabah 23.08.2019

23 Ağustos Cuma akşamı Kınalıada Yaz Konserleri'nde Coşkun Sabah sahne aldı. #KınalıadaYazKonserleri
2.jpg

Bahçe Sineması- Scarface 22.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 22 Ağustos Perşembe akşamı Bahçe Sinemasında Scarface isimli film gösterildi.
3.jpg

Konser- Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu 24.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 24 Ağustos Cumartesi günü saat 21.30'da Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı'nda Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu Konseri yapıldı. Konser büyük beğeni aldı.
3.jpg

İstos Korosu Konseri 25.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 25 Ağustos Pazar akşamı Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı'nda İstos Korosu Sahne aldı. Konser büyük ilgi gördü. #BüyükadaYazKonserleri
1.jpg

Bahçe Sineması- Kedi 27.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında Her Salı Saat 20.30'da Melis Zararsız moderatörlüğünde gösterilen filmlerde bu hafta Yönetmenliği Ceyda Torun'un yaptığı Kedi Belgeseli gösterildi. Gösterim öncesinde film hakkında bilgi veren Melis Zararsız, sonrasında seyircilerle film üzerine konuştu. Haftaya salı (03 Eylül Salı) günü Yönetmen Ümit Ünal'ın "Sofra Sırları" adlı film gösterilecektir.
1.jpg

Fotoğraf Gösterimi- Ayşe Akhan Ve Öğrencileri 28.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 28 Ağustos Çarşamba günü saat 21.00'da Adalar Kültür Derneği Bahçesinde Ayşe Akhan ve öğrencileri tarafından "Yaşamın Içinden Fotoğraf Gösterileri" yapıldı.
1.jpg

Müzikli Bahçe- Neveser Kökdeş'in Besteleri 29.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür-Sanat Festivali kapsamındaki "Müzikli Bahçe"nin son programında Neveser Kökdeş'in besteleri seslendirildi. Mehmet Yalçın (Ud), Necati Hakoğlu (Kanun), Engin Nalçacı(Keman), Tijen Girgin, Ayça Hakoğlu, Altan Çakmak ve Yusuf Ziya İğdebeli tarafından gerçekleştirilen mini konser öncesi Özer Kangür bestekâr hakkında kısa bilgiler verdi. Bir bestekârımızın konu alındığı Müzikli Bahçe'de bu yıl beş program yapıldı. Programlar gelecek yıl için de planlanıyor.
3.jpg

Konser- Semiha Yankı 31.08.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 31 Ağustos Cumartesi günü Büyükada Çınar Meydanı'nda Semiha Yankı konseri yapıldı
3.jpg

Müzik Dinletisi- Fransa'dan Müzik 01.09.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 01 Eylül Pazar günü Adalar Kültür Derneği Çınar Meydanı'nda Hüsnü Çoruk Ve Rober Sadacca tarafından 'Fransa'dan Müzik" başlıklı dinleti yapıldı.
3.jpg

Bahçe Sineması- Sofra Sırları 03.09.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 03 Eylül Salı akşamı Adalar Kültür Derneği Bahçesinde Sofra Sırları isimli film gösterimi yapıldı. Filmi izledikten sonra Sinema İçerik Editörü Melis Zararsız Moderatörlüğünde Yönetmen Ümit Ünal'la bir söyleşi gerçekleşti.
3.jpg

Konser- Özgün 07.09.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 07 Eylül Cumartesi akşamı Çınar Meydanı'nda Türkçe Pop Şarkıcısı Özgün sahne aldı. Konser büyük ilgi gördü.
3.jpg

Söyleşi- Altan Akpınar 04.09.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 04 Eylül Çarşamba akşamı Altan Akpınar tarafından Antik Medeniyetler hakkında bir söyleşi gerçekleşti.
3.jpg

Konser- Adalar Korosu 08.09.2019

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür Sanat Festivali kapsamında 08 Eylül Pazar akşamı Çınar Meydanı'nda Şef Nesibe Özgül Turgay yönetimindeki Adalar Korosu sahne aldı.
3.jpg

Söyleşi- Melis Zararsız 11.09.2019

11 Eylül Çarşamba akşamı Adalar Kültür Derneği Bahçesi'nde Melis Zararsız tarafından Sağlıklı Beslenme üzerine çok keyifli bir sohbet gerçekleşti. Son bölümde katılımcılarla birlikte beş dakikalık meditasyon çalışması yapıldı.
3.jpg

Müzik Dinletisi- Ömer Attila 28.09.2019

28 Eylül Cumartesi akşamı Adalar Kültür Derneği'nde Ömer Attila' nın seçkisi 60'lar 70'ler ve 90'lı yılların Anadolu Rock/ Pop parçalarından oluşan müzik dinletisi yapıldı. Programda Ömer Attila tarafından dönemin sanatçıları ve müzik parçaları hakkında bilgiler verildi.
3.jpg

Yoga Dersleri Ekim Ayı Çalışmaları

Gülfiye Özcan Alp eğitmenliğinde Adalar Kültür Derneği Yoga Grubu Kış Sezonu Çalışmaları
3.jpg

Adalar Kültür Derneği Türk Mûsikisi Korosu 2019 - 2020 sezon

ADALAR KÜLTÜR DERNEĞİ TÜRK MUSİKİSİ KOROSU YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. Adalar Kültür Derneği Türk Mûsikisi Korosu 2019 - 2020 sezonu için 5 Ekim Cumartesi günü faaliyetine başladı. Şef Mithat Özyılmazel yönetimindeki koro çalışmalarını her cumartesi günü saat 13.30-16.30 arası sürdürecektir. Koroya yeni kayıtlar devam etmektedir.
3.jpg

Tiyatro ve Gitar Çalışmaları

Adalar Kültür Derneği'nde 2019 - 2020 Kış Sezonu Sebastien Curiel Ve Gülgün Özyiğit tarafından çocuklara verilen tiyatro ve gitar çalışmaları 6 Ekim'de başladı. Yeni katılımlar için kayıtlar devam etmektedi
3.jpg

Sinema- Rüzgarın Şarkısı 13.10.2019

13 Ekim Pazar günü Adalar Kültür Derneği’nde sinema içerik editörü Melis Zararsız’ın sunumuyla yönetmenliğini Kibar Dağlayan Yiğit’in yaptığı “Rüzgârın Şarkısı” isimli belgesel film gösterildi. Gösterimden sonra film üzerine söyleşi yapıldı.
3.jpg

Sinema- Borç 27.10.2019

Adalar Kültür Derrneği'nin kışlık sinema programlarının ikincisi 27 Ekim Pazar günü yapıldı. Sinema İçerik Editörü Melis Zararsız'ın sunumuyla Borç adlı film gösterildi. Filmin Yönetmeni Vuslat Saraçoğlu ve Başrol Oyuncusu İpek Türktan ile söyleşi yapıldı.
3.jpg

Müzik Dinletisi- Ömer Attila '90'lar Türkçe Pop'

Kış günlerini 15 günlük aralarla dinletiler ve film gösterimleri yaparak kültür - sanatla değerlendirmeye devam ediyoruz. Geçen haftaki film gösteriminden sonra bu hafta da Ömer Attila'nın hazırlayıp sunduğu " Türkçe Pop 90'lar" isimli programı izleyip müzik konusunda hafızamızı tazeledik. Cuma akşamı gerçekleşen programda 1990'lı yılların bazıları iz bırakmış, bazıları unutulmuş parçalarını klipleriyle birlikte dinledik. Kış boyunca programlarımız sürecek, katılımlarınızı bekleriz.
1.jpg

Adalar Kısa Film Festivali Seçkisi 01.12.2019

Adalar Kültür Derneği'nde film gösterimleri sürüyor. 1 Aralık Pazar günü başta yönetmenliğini Dağhan Celayir'in yaptığı "Ada'dan Çıkmayan Adam" olmak üzere 2004-2009 yılları arasında Adalar Kültür Derneği'nin düzenlediği Adalar Kısa Film Yarışmalarına katılan filmlerden bir seçki gösterildi. Melis Zararsız yönetimindeki "Kışlık Sinema" programlarımız her ay bir gösterim şeklinde devam edecek. Katılımlarınızı bekleriz.
3.jpg

Müzik Dinletisi- Ömer Attila ''Jazz Blues''

Adalar Kültür Derneği'nde 13 Aralık Cumartesi günü Ömer Attila ile "Jazz Blues Dinletisi" yapıldı. Attila'nın hazırlayıp sunduğu programda tarihi süreç içinde bu müzik türüne önemli katkılar yapmış olan sanatçıların parçalarından örnekler sunuldu. Ömer Attila ile Dinleti programları kış mevsimi boyunca ayda bir Cuma akşamları yapılıyor, sizleri de bekleriz.
3.jpg

Ahenk Mûsikî Topluluğu ziyarete geldi.

Şef Mithat Özyılmazel yönetimindeki Adalar Kültür Derneği Türk Mûsikisi Korosu her Cumartesi saat 13.00- 16.30 arasında çalışmalarına devam ediyor. Koromuz yeni katılımlara açıktır.
3.jpg

Yeni Yıl Çini Workshop

Adalar Kültür Derneği'ndeki Çini Workshop programımızda kaçıranlar ve tekrar çalışmak isteyen Adalılarla beraber "Yeni Yıl" temalı renk renk çiniler boyadık. Büyükada'lı sanatseverlerle çok keyifli bir gün geçirdik. Çalışmalarımızın hepsi şimdi fırın yolcusu, tüm katılımcılarımızın ellerine sağlık. Çalışmalarınızı fırınlama işleminden sonra Adalar Kültür Derneği'nden teslim alabilirsiniz. Yeni yılda da eğitimlerimizde görüşmek üzere. Yeni Workshoplar için bizi takipte kalın
3.jpg

Adalı Çocuklar Tiyatro Gösterisi

ADALI ÇOCUKLARDAN YIL SONU GÖSTERİSİ Adalar Kültür Derneği bünyesinde her pazar Sebastian Curiel ve Gülgün Özyiğit tarafından çocuklara yönelik verilen tiyatro dersleri neticesinde 27 Aralık Cuma günü Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu'nda Fındıkkıran isimli oyun sahnelendi.
3.jpg

Yoga Ve Meditasyon Tanıtım Etkinliği

Adalar Kültür Derneği’nde 29 Aralık Pazar günü, Ocak ayında başlayacak olan iki etkinliğin tanıtımı yapıldı. Yeni dönem yoga çalışmaları için eğitmenimiz Gülfiye Özcan Alp, “Farkındalık ve Meditasyon” için Melis Zararsız tarafından yapılan örnek gösterimler ve sunumlar katılımcılarca beğeniyle karşılandı.
1.jpg
1.jpg
3 views
2.jpg
2.jpg
5 views
3.jpg
3.jpg
3 views
4.jpg
4.jpg
3 views

Etkinlikler

image
https://www.buyukada.org/wp-content/themes/solidbox/
https://www.buyukada.org/
#7dc771
style1
scroll
Loading posts...
/home/runcloud/webapps/buyukadaorg-clone/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
off
off
Enter your email here
off
off