Adalar Kültür Derneği Yazlık Sinema Şölenine Davet Ediyor.

Home / Adalar Kültür Derneği Yazlık Sinema Şölenine Davet Ediyor.

 

Adalar Kültür Derneği 2019 Yaz Kültür - Sanat Festivali'nin "Bahçe Sineması" bölümü 21 Haziran Cuma akşamı saat 21.00'de ilk gösterimle başlıyor.
Bu yılın ilk filmi, yönetmenliğini James Clawell'in yaptığı başrollerini Sidney Poitier ve Lulu'nun oynadığı Sevgili Öğretmenim (To Sir With Love).
Filmin konusu: Asıl mesleği olan mühendislikle ilgili bir iş bulamayan Mark Thackeray (Sidney Poitier) mecburiyet karşısında Londra'nın kenar mahallelerinden birindeki bir lisede öğretmen olarak işe başlar. Bu genç, deneyimsiz, üstelik de siyahi olan yeni öğretmenle, her biri başka okullardan kovularak buraya gelmiş disiplinsiz öğrenciler arasında beklenen sürtüşme başlar. İdealist öğretmen Thackeray zor yolu seçererek, çekip gitmek yerine öğrencilerin sorunlarına eğilerek onlarla arkadaş olmayı dener. Bu mücadelesinde meslektaşlarından Gillian Blanchard (Suzy Kendall) onu yalnız bırakmaz.

Bu yıl, festivalimiz kapsamında yirmibir film göstereceğiz. Filmlerle ilgili olarak Perşembe ve Cuma gösterimlerde Hüsnü Çoruk'un bilgilendirmeleri, Salı gösterimlerinde Melis Zararsız'ın açıklamaları ile yönetmenlerin izleyiciyle buluşması gerçekleşecek.
Her yıl olduğu gibi bu sene de sizleri yazlık sinema şölenimize davet ediyoruz. Katılımlarınızı bekleriz.
Saygılarımızla
Yönetim Kurulu

 

 

image
https://www.buyukada.org/wp-content/themes/solidbox/
https://www.buyukada.org/
#7dc771
style1
scroll
Loading posts...
/home/runcloud/webapps/buyukadaorg-clone/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
off
off
Enter your email here
off
off